Jak být šťastný

21 března, 2017 Honey Zatím žádný komentář

JAK BÝT ŠŤASTNÝ = JAK + BÝT + ŠŤASTNÝ

Rozhodla jsem se v tomto článku podat stručný návod, jak být šťastný. Protože to je to, co lidé chtějí a potřebují vědět. Ředitelka jedné firmy ze svého business pohledu pochválila strategii mého „podnikání“, tedy ukazovat lidem, jak být šťastní, protože přece „každý chce být šťastný“. Neznám nikoho, kdo by se dobrovolně rozhodl být nešťastný, a přesto když se na to podívám blíže, vidím, že být nešťastný není nic jiného než dobrovolná volba – jenom nevědomá.

První krok, jak být šťastný – tzv. AHA moment neboli JAK

Jako prvního průvodce na cestě k uvědomění vlastního štěstí si přizveme Sebelásku. Vždycky říkám, že je to to úplně základní, co se musíme „naučit“, abychom se někam posunuli. Respektive my se nic učit nemusíme. Láskou již jsme a je v nás odjakživa. Jenom nás ostatní naučili, že není důležitá a máme ji potlačovat. Podstatou sebelásky je milovat bez podmínek. Sebe, druhé a celý svět. Podmínky jsou jen uměle vymyšlenou formou manipulace. Tímto krokem se oprostíme od utrpení, točení v kruhu negativit a vneseme si do života mocnou energii lásky, která nás začne uzdravovat. Odměnou je radost, nadšení a energie.

Druhý krok, jak být šťastný – tzv. PROZŘENÍ neboli BÝT

Vedle přijetí toho, že si lásku zasloužíme za jakýchkoli podmínek, je dalším krokem pochopit, jak funguje mysl, co je to čas a co znamená být naprosto přítomný. K tomu nám s radostí pomůže průvodce jménem Přítomnost. Jeho filozofií je osvobodit se od myšlenek a prozřít do přítomného okamžiku. Uvědomit si, že nejsme vtaženi do dramatu života, ale můžeme ho jen pozorovat jako divák v kině. Cílem je přestat se ztotožňovat s našimi názory a přesvědčeními a nelpět na lidech a situacích. Odměnou je prožitek věčnosti, uvolnění a naplnění.

Třetí krok, jak být šťastný – AUTENTICKÁ MOC neboli ŠŤASTNÝ

Teď, když už víme, jak štěstí a neštěstí funguje, si přizveme do života Kouzelníka. Ten ví, že naše realita leží pouze v našich rukou. My si rozhodujeme o tom, zda budeme šťastní nebo budeme trpět. Nejsme jen divákem, ale také režisérem svého vlastního filmu. Můžeme jej ovlivnit svými pocity, myšlenkami a slovy. Získáváme autentickou moc. Víme, že štěstí jsme my, my ho můžeme tvořit, zvětšovat a šířit dál. My můžeme inspirovat.  Odměnou je tvořivost, kreativita, lehkost a svoboda.

Jak být šťastný

Ke štěstí dochází, když naši průvodci Sebeláska, Přítomnost a Autentická moc splynou v jedno s námi samotnými. Tedy, když se staneme láskou, přítomností i kouzelnou hůlkou. Toto splynutí s sebou přináší další nádherné formy, kterými jsou třeba Vděčnost, Smích, Spojení nebo Štědrost. Ale prozkoumání těchto „bytostí“ už je na každém z vás. Život je úžasná cesta za znovudobytí pokladu jménem Štěstí, které není ukryto nikde jinde, než uvnitř nás samotných.

 

S láskou Honey

 

Štítky: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × three =