Jen klid – vše je tak, jak má být

Leden 19, 2016 Honey Zatím žádný komentář

Co by kdyby…

Kolikrát jste v životě něčeho litovali? Kolikrát jste si říkali tak známé „co by kdyby“ nebo co jste měli udělat jinak… Je stále něco, co vás tíží a trápí, nějaká dávná chyba nebo zkušenost, kterou byste nejraději nikdy neprožili? Něco, co se vám pořád vrací jako bumerang, co vás stále sráží na kolena, možná něco, co skrýváte hluboko v sobě a před ostatními dobře maskujete? Trápí vás neustálá lítost?A víte, že na všem špatném lze vždy najít i něco dobré? Že každá mince má dvě strany, že vždy záleží jen na úhlu pohledu? Jste o tom skutečně v hloubi srdce přesvědčeni? Žijete tuto pravdu celým svým srdcem nebo se tím jen tak mimochodem utěšujete?

Lítost nepomáhá

Udělala jsem v životě spousty chyb a přešlapů, ale ani jedné jediné z nich nelituji! Proč? Vždy jsem dělala vše s nejlepším úmyslem. V tu chvíli to byla pro mě jediná správná volba – jinak bych se pro ni nerozhodla. S mými tehdejšími dosavadními schopnostmi a znalostmi jsem se nemohla zkrátka rozhodnout jinak. Z nějakého důvodu se tato volba měla odehrát a proto byla správná. S dnešními znalostmi a vědomostmi bych se rozhodla zase jinak – ale dnes jsem jiným člověkem a dnes jsou pro mě správné zase dnešní volby.

Znáte tu nerozhodnost, kdy vám připadají všechny možnosti dobré (např. jídla v jídelním lístku), popřípadě všechny špatné (zůstat v neuspokojivém vztahu nebo se rozejít a rozbít rodinu) a vy prostě nevíte, co udělat a bojíte se, že chyba bude mít fatální následky? Věřte, že právě tak, jak se rozhodnete, bude vždy správně. Pro vás ano. Prostě si jednu možnost vyberte a důvěřujte vedení svého srdce a samozřejmě také přijměte všechny důsledky z volby vyplývající. To je zodpovědnost k sobě sama a svému životu. Lítost znamená, že popíráte sami sebe a svůj úsudek, své vedení, které je vaším průvodcem a je vám vždy nakloněno. Kdybyste tehdy znali lepší řešení, určitě byste jej zvolili.

Vše je tak, jak má být

Přestaňte myslet na minulost a na své teorie, co by bylo jinak, kdybyste se rozhodli jinak. Taky si přece nelámete hlavu nad tím, proč jste se nenarodili jako motýl a jaký by tento motýlí svět mohl být jiný 🙂 Přijměte konečně správnost svého rozhodnutí se všemi jeho důsledky a věřte, že vše bylo dobré tak, jak se stalo. Není možné, aby nějaké rozhodnutí mělo pouze negativní dopady na celou zbylou realitu.

Výborné cvičení na pochopení svých domněle špatných rozhodnutí může být vědomé hledání pozitivních důsledků, které ze situace časem vyplynuly. A i když se vám možná zdá, že tam žádné nejsou, ujišťuji vás, že tomu tak není. Zaměřte se na ty pozitivní okolnosti, byť by to byly maličkosti. Zkuste vše vidět v širším měřítku. I ten nejhorší lidský čin vás přece může naučit výborné lekci do života. I ta nejděsivější zkušenost, kterou jste díky svému rozhodnutí zažili, vás může posílit tak jak to žádná pozitivní nedovede. Mějte pro sebe tolik pochopení a lásky, kolik je jen možné.

S láskou Honey

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *