Každodenní kouzlo: vděčnost

2 února, 2016 Honey 1 koemntář

Vděčnost

Neznám jednodušší cestu, jak si v momentě přivodit nádherný pocit štěstí a lásky, který dovede zaplavit celou vaši existenci svým mocným kouzlem, než vyjádření opravdového vděku. Opravdový vděk v životě pociťujeme zřídkakdy, protože spoustu věcí okolo sebe považujeme za samozřejmé, normální, běžné, očekávané nebo standardní.

 

Pokud pocítíme vděk, většinou k tomu musíme mít nějaký pádný důvod – a to je ten problém. Musí se tedy stát něco nečekaného, něco „navíc“. Bohužel – pokud to není něco opravdu výjimečného, nevytrhne nás to. V našem běžném životě, kdy jsme pohlceni stereotypem a naše jednání a prožívání je nastaveno víceméně automaticky, není pro skutečnou vděčnost místo a z našeho pohledu ani čas.

Vždy je důvod pro vděčnost

Co takhle ale zkusit trochu jiný pohled? Co zkusit podívat se na vděčnost jako na něco, co můžete cítit kdykoli a kdekoli, a to bez ohledu na to, jestli máte oprávněný důvod nebo ne? Na světě lze totiž v každém okamžiku nalézat nové a nové důvody k tomu být vděčný. Vděčnost za to, že žijeme, že prožíváme záhadnou pozemskou zkušenost tady na Zemi, že máme úžasné lidské tělo, že dýcháme, že se můžeme pohybovat, že se můžeme smát, cítit lásku, vnímat okolí svými smysly, milovat se, vidět krásu přírody, poslouchat zpěv ptáků, ochutnávat plody země, cítit vůni lesa, dotýkat se sebe navzájem… Každé nové ráno můžeme pocítit vděk prostě jen za to, že jsme se do nového rána probudili. Každý večer před usnutím můžeme pocítit vděk za všechny krásné věci, které jsme ten den zažili, které se nám podařily, za to, co jsme se nového naučili…

Kouzlo jménem vděčnost

Prožíváte právě nějakou velmi nepříjemnou životní situaci? Výborně. Zkuste na ní najít alespoň deset pozitivních věcí a vyjádřete za ně upřímný vděk. Věřte mi, najdete je – nic není totiž jen špatné. Každá mince má dvě strany. Tím, že zamíříte svou pozornost na to dobré a navíc za to vyjádříte opravdový vděk, začínáte skutečně přetvářet danou situaci k dobrému konci.

 

Snažíte se něčeho dosáhnout a nedaří se vám to? Výborně. Představte si, že se vám to již podařilo a vyjádřete co nejupřímnější a nejhlubší vděk a radost za to, že jste toho dosáhli. Tím znásobíte kouzlo přitažlivosti a do svého energetického pole si kýžený výsledek přitáhnete. Čeká vás nějaká důležitá událost? Skvělé. Představte si její nejlepší výsledek a buďte co nejvíce vděční za to, jak se to úžasně povedlo! Tím jste si o jejím výsledku právě rozhodli.

Vděčnost v praxi

Pokud chcete vděk procítit opravdu hluboce, zaměřte svou pozornost na srdce – vděčnost totiž vychází právě odtud. Položte si na něj ruku, zavřete oči, nadechujte a vydechujte srdcem a opakujte si v duchu slovo „Děkuji!“.

 

Do každého svého kroku vložte slovo „Děkuji!“, do každého obrazu, které vaše oči uvidí, do každého zvuku, do každé živé bytosti, kterou potkáte nebo vám vytane na mysli, do každé činnosti, kterou vykonáváte, do každého svého pohybu, do každého nádechu, jídla, doušku vody. Každý den si najděte alespoň deset věcí, za které můžete být skutečně vděční. Začněte vděčně žít a vděčně dýchat. Tím proměníte celý svůj život.

 

Děkuji, že jste si přečetli tento článek!

 

S láskou Honey

 

Štítky: ,

1 Comment on “Každodenní kouzlo: vděčnost

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × four =