Komplexnost života je ta krása

Květen 31, 2017 Honey Zatím žádný komentář

Všechny chvíle jsou ty pravé

Život je úžasný a nádherný. Ne pro ty vybrané chvíle, kdy jsme obklopeni něčím krásným, kdy se milujeme nebo právě ze srdce smějeme, ale pro všechny chvíle, které tvoří jeho komplexnost.

 

Neustále se učím chápat, jak moc jsou důležité i takové chvíle, které se mohou jevit jako těžké, bezvýchodné a nepříjemné. Pokud na svět nahlížíme očima mysli, krásné chvíle vítáme a negativním okamžikům se bráníme. Nerozumíme tomu, že žádný okamžik není ve výsledku špatný. Každý z nich je jedinečný a je tady z jistého důvodu.

Jen mysl vytváří problém

Některé se zdají příjemné a lehké, ale to jen proto, že jsme jim právě otevřeni. Ty stejné mohou být pro jiného člověka k nevydržení, ale to jen proto, že se jim ještě otevřít nedokáže, přitom jsou pro něj ale stěžejní, jinak by se mu nenabídly. Naše mysl dokáže divy. Třeba udělat z ničeho problém. Nebo trápit naše těla až k smrti nebo vážné nemoci. Bohužel dokud si neuvědomíme, že moc máme v rukou my a my můžeme měnit, kouzlit a tvořit, zůstaneme v zajetí mysli, a tedy problémů a všech těch každodenních dramat našeho života.

 

Bez tohoto odpoutání od mysli nebudeme nikdy vidět život jako něco zázračného a těžko budeme hledat jeho smysl. Těžko pochopíme, proč se nám dělo to a ono, že jsme to k něčemu potřebovali a že to nebylo spiknutí proti nám, ale naopak skutečný dar. Jen z pohledu srdce dokážeme ocenit všechny jednotlivé momenty našeho života se vším, co k nim náleželo a spatřit v nich ukrytou krásu a pomoc. Každý sem na svět přicházíme s jiným poselstvím, s jinými touhami v srdci a prožíváme také jiné okolnosti života, které přesně pro naši pouť v tomto těle potřebujeme.

Všechno vede k lásce

Až tohle pochopíme, zjistíme, že věci jako stěžování, odpor, lítost, vztek nebo rezignace mají pramálo opodstatnění. Někdy ale paradoxně bez nich nedojdeme k poznání, o čem život opravdu je. Taky se někdy ptáte třeba: „Proč já?“ nebo „Co jsem komu udělal? Čím jsem si to zasloužil?“ Tak vězte, že jste si to sami vybrali, protože jste věděli, že je to ta pravá cesta pro vás. Cesta, která vždycky vede ke štěstí, k naplnění, k poznání sama sebe a která je dlážděna láskou na každém kroku.

 

S láskou Honey

 

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *