Přestaňte myslet :)

10 ledna, 2016 Honey Zatím žádný komentář

Myšlení

Málokdo si dnes plně uvědomuje, jakým způsobem fungují lidské myšlenky. Málokdo si vůbec jen uvědomí, kolik myšlenek mu třeba za jedinou minutu proběhne hlavou. V dnešní době se myšlení stalo skoro chorobou, závislostí. Závislost znamená, že nemůžeme přestat. Dokonce i když víme, že nám něco škodí. Hodně z nás má problém večer usnout, hlava nám šrotuje na plné obrátky, i když je kolem nás ticho a tma. Hodně z nás už také připouští, že negativní myšlenky k sobě přitahují negativní situace.

Tvorba reality pomocí myšlenky

Nedávno byla konečně vědeckými experimenty prokázána existence energetického pole, které ovlivňujeme našimi pocity (které vznikají jako reakce v těle na naše myšlenky) a tím máme sami vliv na všechny elementy v tomto poli (lidé, vztahy, životní situace, hmotné věci, výsledky naší činnosti, nemoci…). Zjednodušeně řečeno:

Když budeme vysílat pozitivní pocity ven do tohoto pole, budou se nám „dít“ šťastné události, budeme mít dobré vztahy s lidmi, budeme přitahovat věci, které nám přinesou ještě více radosti a lásky, bude se nám dařit ve všem, na co sáhneme, budeme mít zdravá těla a budeme se cítit skvěle a tak pořád dokola.

Jak stopnout myšlenky

První krok je všechno toto si uvědomit. Neleknout se toho, že jsme si dosud náš život nevědomě bořili. Lépe jsme to dosud neuměli. Dělali jsme to tak, jak jsme si mysleli, že to dělat máme. Tento krok je sám o sobě počátkem řešení všeho. Jakmile si něco uvědomím, kdykoli se můžu rozhodnout to přestat dělat. Je na to spoustu pomůcek, kterými můžeme naše myšlenky „přechytračit“ a není to zpočátku úplně lehký proces.

Důležité je uvědomit si, že myšlenkami myšlenky nepotlačíme. 🙂 Tak jako se nevyplácí bojovat se zlem, protože tím tvoříme jen další zlo, tak se nevyplácí bojovat s myšlenkami, protože tak vytváříme jen další myšlenky. Klíčem je naučit se „vypnout“ např. pomocí meditace. Meditace není vůbec nic nadpřirozeného nebo něco, co bychom nezvládli. Je to ve skutečnosti jedna z nejjednodušších a nejúčinnějších věcí a léků pravděpodobně na všechno. 🙂

Svůj způsob vám brzy prozradím.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 3 =