Síla představivosti

28 ledna, 2016 Honey Zatím žádný komentář

Představivost

Představivost je úžasná lidská vlastnost, kterou můžeme využívat pro své dobro i dobro celého světa. Jak často sníte během dne, jak často se zastavíte a vybavíte si nějakou úžasnou vzpomínku? A jak často si projektujete budoucí úspěchy nebo příjemné okamžiky, které byste mohli zažít?

Představivost je naše kouzelná hůlka

Dlouhou dobu jsem se učila meditovat při jakékoli činnosti, žít plně jakýmkoli přítomným okamžikem. Vypnout myšlenky a soustředit se pouze na svou existenci. Prožít chvilky bez jediné myšlenky je sice úžasně osvobozující a uvolňující, ale u běžného člověka to bohužel není možné na více než pár vteřin. Myšlenek mi však postupem času přestalo hlavou proudit tolik jako dříve, anebo jsem se prostě naučila tolik je nevnímat.

To ovšem neplatilo ve vypjatých situacích, kdy na mě čekalo něco ne moc příjemného a kde se stále zkoušely dostávat k moci moje dřívější programy, které samozřejmě zahrnovaly tisíce představ, vzpomínek, teorií, obav a postojů, jak to asi dopadne a co by se mohlo stát. A pak jsem si jednou zkusila představit tu nepříjemnou situaci, která mě čeká, úplně v jiném světle. Představila jsem si, že proběhne tím nejpříjemnějším způsobem, jak jen pro mě proběhnout může. A že její výsledek pro mě bude maximálně uspokojivý, mile překvapivý a nejlepší možný. A on opravdu byl.

Pozitivní představivost

Většina našich obav a představ má negativní charakter, náš strach nám dokáže předložit ten nejhorší možný scénář, aby nás odradil. Pojďme si říci, že ten nejhorší scénář se málokdy opravdu vyplnil. Budoucnost není nikdy taková, jakou si ji představujeme. Druhá věc je ta, že pokud si dokážeme představit ten nejlepší možný výsledek jakékoliv situace, naladíme se pozitivně a dáme tak do pohybu mocné síly přitažlivosti, které nám onoho výsledku pomohou dosáhnout.

A poslední důležitá věc – až si v praxi ověříme, že tento princip skutečně funguje, nemusíme se už předem stresovat a můžeme být uvolnění, smíření, sebevědomí, natěšení, odhodlaní – a především – šťastní. Navíc už víme, že vše dopadne stejně vždy tak, jak má a jak je pro nás v širším pohledu nejlepší.

Představivost v praxi

Moc doporučuji praktikovat tuto představivost nejen před těžkými úkoly nebo zkouškami, ale každý den, a to ráno ještě předtím, než den začne. Prostě si vybavte celý váš den, který na vás čeká, se všemi důležitými detaily a činnostmi, které musíte vykonat. Celý den až po moment, kdy půjdete spát. U každé činnosti, kterou budete dělat, si představte ten nejlepší možný průběh a nejlepší možný výsledek. Zasněte se a namalujte si v duchu obraz úžasného dne, kde se vám každá činnost podaří nejlépe, jak může, kde vše zvládnete lehce a hravě s úsměvem na rtech, prožijete báječné chvíle a momenty plné lásky a na jehož konci ulehnete s uspokojivým pocitem a vděčností, že jste prožili opravdu nádherný den. A pak ten den skutečně prožijte.

Trochu mi to připomíná myšlenku z filmu Lásky čas, kde se hlavní hrdina umí vracet v čase, a začne se vracet vždy na začátek každého dne a prožívat jej znovu – každý den tedy prožije dvakrát – jednou se všemi klasickými obavami a nejistotami a podruhé vědomě, uvolněně, plně a šťastně. Vy něco podobného umíte taky 🙂 Jednou v mysli a jednou reálně. Znamená to být odvážný a znamená to dovolit si být šťastný. Vy jediní jste umělci a držíte v ruce štětec, kterým si můžete namalovat každý den a následně i celý život podle svých představ a jako dokonalé umělecké dílo!

S láskou Honey

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 − 13 =