Tento okamžik = štěstí a radost

Červen 13, 2017 Honey Zatím žádný komentář

Přítomný okamžik vylepšit nejde

Ať už nyní spěcháte kamkoli, fyzicky nebo v myšlenkách, zastavte se. Přijměte to, co je právě teď. Prozkoumejte přítomný okamžik. Často máme tendence něco měnit a vylepšovat s domněním, že pak už to bude konečně v pořádku. Ještě rychle udělat tohle a pak už můžu mít klid. Ještě tohle by šlo zdokonalit, aby to pak bylo lepší a já se cítila lépe. A ještě nad tímto musím podumat, protože se to musí prostě vyřešit, aby to bylo hotovo. A myslíte, že takovéto jednání má někdy konec? Je tím koncem každý den vyčerpané ulehnutí do postele, anebo až okamžik, kdy usneme a nemusíme nic řešit? Ale my nemusíme nic řešit ani teď.

Dvě cesty ke štěstí

V životě je nejdůležitější znát odpověď na otázku: „Co od života opravdu chci?“ Moje odpověď byla vždy jasná: „Chci být prostě šťastná, užívat si každý okamžik, být v pohodě a neustále se radovat.“ A jsou dvě možnosti, jak toho dosáhnout. První možnost je vytyčit si to jako cíl, pro který musím udělat tohle, zažít tamto, podstoupit tohle, naučit se, počkat si, dokončit, vylepšit… Ale taková možnost štěstí dokonale a neustále utíká a nechává ho před sebou jako nedostižnou metu.

 

Druhá mnohem jednodušší možnost je ta, být prostě šťastná už teď a užívat si každý okamžik právě v tom okamžiku, tedy neustále teď. Přitom můžu dělat cokoli, ne jen ležet na pláži s drinkem v ruce, jak se někdy mylně domníváme. Na okolnostech nezáleží, záleží na vnitřním naladění. To vzniká z našeho rozhodnutí, ne z přívětivých podmínek. Která možnost se vám zdá lepší? 🙂

O štěstí neusilujte

Měli bychom opustit myšlenku, že štěstí je „těžké se naučit“. Naopak, není nic snadnějšího, než se poddat přítomnosti, uvolnit napětí, přijmout to, co máme právě teď. Vychutnat si to. Poděkovat za to celým srdcem. Jen se nadechnout. Jak těžké to může být? Naše mysl dělá z radostného života nadpozemský úkol. Ale to jen proto, že je tak zvyklá na každodenní honbu za kdečím, že radost vidí až jako odměnu za vykonané úsilí. Je zkrátka neustále zaměřená na budoucnost. Ta je vždycky lepší než přítomnost. Jak by ale mohla být, když existuje jen v představách, tedy není nikdy absolutně reálná? Jak může být sen lepší než reálný prožitek téhož?

 

Štěstí, radosti a klidu budete mít vždy tolik, kolik si ho v daný okamžik dáte. Vy jste ten, kdo dává příděl a ten, kdo se rozhoduje nedat si ani špetku. V každém okamžiku se můžete rozhodnout to změnit. Jste tvůrcem, jste pánem, jste tím, kdo má moc. Nenechte si život proklouznout mezi prsty, začněte žít právě teď, začněte se radovat právě teď a opájet se krásou svého bytí přesně v tomto okamžiku, protože to je štěstí, které hledáte.

 

S láskou Honey

 

Přečtěte si pro inspiraci můj ebook zdarma 3 brány ke štěstí tady a teď, kde popisuji 3 způsoby, jak si štěstí nejen uvědomit, ale jak ho v každém okamžiku naplno prožívat.

 

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *