Vykašlete se na problémy

21 ledna, 2016 Honey 3 komentáře

Problém nám pomáhá

Máme je každý. Máme jich spousty. Máme je pořád. Problém. Jakmile se nějaký objeví, neustále máme potřebu ho řešit, mluvit o něm, přemýšlet o něm, rozebírat ho ze všech stran a stále hledat řešení. Nemyslíme na nic jiného než na to, co udělat, aby problém zmizel. Myslíme si, že až problém zmizí, až ho vyřešíme, budeme mít klid. Budeme šťastní. Ale jen co je problém vyřešen, hned se objeví další. Nebo přijde ten stejný v bledě modrém. A tak to jde celý život. Ale mě to už nebaví. A vás?

Proč ten problém prostě nepřijmeme? Je tady pro naše dobro – tak jako všechno. Ne jako nějaké zlo, které je potřeba rychle zničit. Pokud máme jakýkoli problém, nejprve si musíme uvědomit, že jsme si ho přivolali sami, ať už je následkem našich činů v tomto životě nebo jako dědictví generací před námi. Ukazuje nám na naše slabá místa podobně jako náš strach. Chce nám pomoci vyrůst, posunout nás tam, kde máme být. Měli bychom za něj být vlastně vděční.

Přijetí

Pokud vás cokoli trápí, přestaňte se tomu bránit. Nebojujte s tím. Zkuste to alespoň pro tuto chvíli přijmout. Patří to k vám. Má to nějaký důvod. Není potřeba znát řešení ihned. Namísto utápění se v hlubinách možných řešení, zkuste se prostě jen sami sebe v tichosti zeptat „Proč?“ A věřte mi, že odpověď přijde. Třeba ne hned, ale jednou vše pochopíte. Vše je nám odhaleno v pravý čas. Proto se trpělivě ptejte svého srdce a čekejte na odpověď. Zahrňte se láskou a pochopením, odpusťte si všechna ta trápení, která si problémem způsobujete. Pokorně přijměte věci tak, jak jsou.

Až se přestanete problémem neustále zabývat, sám se oslabí, protože mu už nebudete věnovat tolik pozornosti. Více si začnete všímat sami sebe a vedení svého srdce. Pak se najednou po nějaké době zastavíte a uvědomíte si, že problém dávno zmizel. A že vlastně nikdy nebyl skutečným problémem…

S láskou Honey

Štítky:

3 Comments on “Vykašlete se na problémy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine − 4 =