Život je změna – opravdu?

9 února, 2016 Honey Zatím žádný komentář

Život je změna 

Změna. Každý se k ní stavíme většinou negativně. Proč bychom měli něco měnit, když to víceméně funguje? Proč bychom měli obětovat naši jistotu a pohodlí? Proč bychom se měli pouštět do zbytečného risku, když teď jsme zvyklí a smíření s tím, jak to je teď? A proč ne?

Jakmile ve svých otázkách přejdete z otázky „Proč?“ k otázce „Proč ne?“, začnou se dít opravdové změny. Proč by se neměly dít? Vždyť svět je jedna velká neustálá změna. Uvědomte si koloběh změn probíhající v přírodě – roční období, počasí, den a noc, smrt a zrození. Uvědomte si neustálý tok změn ve vašem životě – přibývající léta, měnící se potřeby, priority a názory, měnící se přátelé okolo vás, měnící se prostředí a hmotné věci okolo vás…

Všechno se mění a vyvíjí. A vy jste tu od toho, abyste se vyvíjeli také. Skutečně byste chtěli zůstat tak, jak jste teď – v tomto věku, v tomto dnu, v této činnosti, a to až donekonečna? Uvědomte si jednu jistotu – jednou zestárnete a pak zemřete a opustíte tento svět na Zemi. Změna je nutná. A je naprosto normální. Je to jedna z charakteristik našeho světa.

Strach ze změny

Proč máme pořád tolik strachu udělat nějakou větší změnu v našem životě, i když vnitřně cítíme, že ji nemůžeme ignorovat donekonečna? Protože nechceme zažívat pocity nejistoty, pocity, že život nemáme pod kontrolou. Jenže my jej nemáme pod kontrolou nikdy. Pravda je taková, že život plyne a nás sebou unáší. A je jen na nás, zda se mu budeme bránit a neustále bojovat a plavat proti proudu anebo se prostě necháme nést a budeme si užívat plavbu.

Ano, změna přináší těžké zkoušky, změna nám dá pěkně na zadek, díky ní můžeme něco nebo někoho ztratit – ale to, co můžeme díky ní získat, je něco nepředstavitelného. Něco, co zjistíte, až to získáte. Životní moudrost, sebepoznání, harmonii se životem, hlubokou úctu k sobě i celému světu. A věci, které si nyní ani nedokážete představit. Když existuje tolik barev duhy, proč se urputně držet jen šedé a žít celý život v domnění, že nic než šedá není? Proč si vědomě zavírat bránu do světa všech možností a nalhávat sám sobě, že je lepší a bezpečnější to, co je teď?

Jediná jistota je změna

Celá naše společnost je vychována na jistotách. Jistá práce, která nás nebaví a nenaplňuje, jisté bydlení, které je nic moc, ale lepší než bydlet pod mostem, jistý partnerský vztah, který v nás neprobouzí tu nejhlubší lásku a štěstí, ale lepší než být sám, různorodá pojištění, která stojí majlant, ale co kdyby se něco stalo, ale taky např. situace, kdy raději mlčíme, než bychom si o něco řekli nebo když raději stojíme ve stínu, než bychom se zviditelnili a splnili si nějaké přání.

Jako všechno – můžete i své přesvědčení ohledně změn kdykoli změnit. Dovolte si to. Dovolte si mít práci svých snů, která vás naplňuje až po okraj a za kterou dostáváte královsky zaplaceno. Dovolte si mít úžasného partnera, který ve vás probouzí to nejlepší a se kterým si užíváte každou vteřinu svého života. Dovolte si mít cokoliv, po čem toužíte. Nikdo než vy sami vám to nedá. Vesmír vám prostě jen tak nezaklepe na dveře se stříbrným podnosem a neřekne „Tak tady to teda máš.“ Musíme si to vzít sami. Musíme se rozhoupat a udělat ten první krok. A pak další. A další. A jít směrem k našemu vytouženému cíli, s radostí a lehkostí si tu cestu užívat a plně vnímat všechny odstíny barev podél cesty. Užívat si pokroky i pády, těžké chvíle i chvíle úspěchu. To je skutečný život. Vykročte do něj!

S láskou Honey

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three + seventeen =